Sünnet Kına Organizasyonu

Erkeklik yolunda adım atan çocuklarının ebeveyinlerinin aklını kurcalayan konulardan birisi de şüphesiz, sünnetten sonra yapılan sünnet kına organizasyonu olmuştur. Mutlu bir sünnet düğünü tasarlamak, güzel bir sünnet kınası organizasyonu gerçekleştirmekten geçer. Bu nedenle aileler, sünnet kına organizasyonunun kusursuz olması konusunda hassas davranırlar. Peki kusursuz bir sünnet düğünü kınası organizasyonu yaparken nelere dikkat edilmeli ve neler yapılmalıdır?

Çocukların genel kanısı olarak sünnet, ömrümüzde de bir kere yaşayacağımız bir deneyim olarak belirtilir. Bu nedenle sünnet çocuğu için yapılan düğünler ve kına organizasyonları da ayrı bir önem taşır. Türk tipi aile yapısında geleneksel olarak sünnet düğünü çocukların sünnet eğlencesi aile tarafının sorumluluğu altındadır. Haberimizde yer alacak iyi bir sünnet organizasyonunun nasıl olması gerektiği konusu daha çok ‘aile tarafı’ sıfatına sahip okuyucularımızı ilgilendiriyor diyebiliriz. Günümüzde klasik sünnet düğünlerinin dışında artık var olan şirketler sayesinde farklı konseptlerde de çeşitli ilgi çekici sünnet düğünü organizasyonları düzenlenebiliyor.

Sünnet organizasyonu şirketleri neler yapar?

Sünnet organizasyonu düzenlemek için kurulan birçok şirket size en mutlu anlarınızda eşlik edebilir. Sünnet düğünü organizasyonu şirketlerinin paketlerinde temel olarak, sünnet kınası, sünnet eğlencesi, kına tahtı, hediyelik kına, palyaço, sünnet çocuğunun arkadaşlarına hediyeleri, sihirbaz Show, çizgi film kahramanları, animasyonlar  yer almaktadır. Eğer ben daha geniş bir sünnet düğünü organizasyonu düzenlemek istiyorum derseniz, daha büyük şirketlerde süslemeler ve davul gösterileri, konfeti ve lazer gösterileri, kostüm ve aksesuarlarda farklı seçenekler eklenebilir. Ayrıca istediğiniz paketi siz de oluşturabilirsiniz ve bütçenize uygun olarak sünnet düğünü organizasyonunuzu hazırlayabilir, kendiniz oluşturabilirsiniz. Müzik ise sünnet organizasyonlarının en önemli odak noktalarından biridir. Anlaşma yaptığınız sünnet organizasyonu şirketleri müzik konusunda size istediğiniz biçimde yardımcı olacaktır. En popüler ve klasik kına gecesi müzikleri ile eğlencenizi en güzel şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacak olan sünnet organizasyonu için ayrıca isterseniz, DJ desteği de alabilirsiniz. Birbirinden popüler sünnet kına müzikleri ile yararlanabileceğiniz profesyonel ses sistemi ve ekipmanlarıyla, sünnet organizasyonunuz unutulmaz kılınabilir. Bunların dışında sünnet organizasyonunuzdan ömürlük hatıralarla ayrılmak isterseniz, size özel tutulan fotoğrafçılarla, sevdiklerinizle olan özel anlarınızı ölümsüzleştirebilir ve kına gecesi organizasyonunuzu unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Mekân seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle sünnet düğünü organizasyonu hazırlıkları başlayınca karar verilmesi gereken ilk şey nerede ve nasıl yapılacağı. Misafirler nerede ağırlanacak, ne ikram edilecek, canlı müzik mi olacak, yemekli mi olacak gibi sorular kına organizasyonunuz için ilk sırada yer almalı. Bunun için öncelikle sünnet organizasyonu için ayıracağınız bütçeyi  belirlemelisiniz. Eğer sünnet düğünden önce ekonomik olarak çok açılmak istemiyorsanız sünnet organizasyonu için bütçeyi önce belirleyin ki her şey bittiğinde ipin ucu kaçmasın.

Eskiden genellikle yakın aile ve arkadaş çevresi arasında olan sünnet düğünü organizasyonları evlerde bahçelerde yapılırdı. Zamanla bu etkinlik büyük bir organizasyona dönüştü ve sünnet kına organizasyonları dışarıda, çay bahçesi, restoran, kafe gibi yerlerde daha kalabalık davetlilerle yapılmaya başlandı. Son geldiğimiz noktada ise yalılarda, otellerde, kır düğünü mekanlarında adeta düğün öncesi bir düğün gibi görkemli bir şekilde sünnet kına organizasyonları yapılıyor. Eğer sünnet kına organizasyonlarından hoşlanmıyorum sadece ailem için yapıyorum diyorsanız evde ve küçük bir grupla yapmanızı tavsiye edebiliriz. Sünnet organizasyonunu dallandırıp budaklandırmaya gerek yok. En sevdiğiniz insanların geldiği, en sevdiğiniz yemeklerin hazırlandığı, birlikte yenilip içilen, eğlenilen eh bir vadede de kına yakılıp ağlanılan samimi bir sünnet  kına organizasyonu yapabilirsiniz. Bunun dışında tatlıya tuzluya dokunmadan kafam rahat bir şekilde sünnet kınası organizasyonumu halletmek istiyorum diyorsanız, profesyonel ekiplerden yardım alabilirsiniz. Kına tahtı ve cibinliğinden tutun, kına kızlarının dans ve davul gösterilerine kadar her şey sünnet kına gecesi organizasyonunuzda ekip tarafından hazırlanır… Çünkü mekanlar sünnet kına geceleri için sünnet kına gecesi organizasyonları yapan firmalar ile çalışıyor ya da bünyelerinde böyle bir organizasyon ekibi barındırıyor.

Sünnet kına organizasyonu fiyatlandırması nasıl olur?

Gelişen sünnet organizasyonu şirketleriyle beraber yapılan sünnet düğünü organizasyonları da farklı fiyatlara tabi tutuluyor. Ancak günümüzde sünnet organizasyonu yapan birçok şirket olduğu için, size verilen fiyatları karşılaştırarak, sizin için en uygun sünnet düğünü organizasyonunu yapacak olan şirketi seçebilirsiniz.

Sünnet organizasyonunuz için size verilecek fiyatlar paket halinde olabilir. Bu paketlerin ismi her şirkette değişiyor olmakla beraber en düşük fiyattan başlar ve artar. Mesela en düşük fiyatlı paketlerin başlangıcı 2.500 ile 3.000 lira arasında yer alır. Daha orta düzeye yakın bir sünnet düğünü organizasyonu düzenlemek istiyorsanız 5.000 lirayı gözden çıkarmanız gerekebilir. Eğer biraz daha gelen misafirlere ikramda bulunmak isterseniz, sünnet organizasyonunuz size 7.500 lira gibi bir fiyata mal olabilir. Tabi ki sünnet düğünü organizasyonu fiyatları bununla sınırlı değil, çok daha lüks, çok daha maliyetli sünnet düğünü organizasyonu paketleri yer alıyor. Bunun dışında kendi paketinizi kendiniz oluşturabileceğiniz bir sünnet kına gecesi organizasyonu yapmak da mümkün. Mesela sünnet düğünü kınasında çerez dağıtmak veya balonlu görsel şovları istemezsiniz. Bu ve bunun gibi onlarca şeyi paketinize ekleyip çıkarabilir, kendi sünnet organizasyonunuzu kendiniz baştan sona ayarlayabilirsiniz.

FİYATLARA Nakliye+Kdv dahil değildir